צבעים ועיצוב

מה הצבע אומר ומרגיש בשבילכם?
ובכן, בין אם אנו מודעים לזה ובין אם לו, מסתבר על פי מחקרים פסיכולוגיים רבים כי לצבעים השפעה רבה מאוד על מצב הרוח, הרגשות, הרצונות ומשפיעה עלינו כמעט בצורה אקטיבית. ישנם אפילו שיטות טיפול רפואי בצבעים כמו למשל, חדר המכונה "חדר לבן" להרגעה או "חדר חושך" לגירוי ועוד...

לכן, עם הידיעה אודות ההשפעה הרבה של הצבעים עלינו, לא פלא כי חברות רבות במשק משקיעות הון עתק על מנת ליצור סביבה אופטימלית עבורנו באמצעות צבעים. בין אם זה על מנת לגרום לנו לרכוש מזון על ידי התעוררות התיאבון ובין אם זה על ידי צבעים היוצרים אמינות ועוד..

יש לכם , רק כמה שניות בודדות על מנת להשפיע על הרושם הראשוני של הלקוחות או המטופלים הפוטנציאלים, כיצד תנצלו אותם?

סיטואציה שגרתית: לקוח עובר ליד חנות המשקפיים שלכם בדרכו לחיפוש אחר אופטומטריסט שיסייע לו להתאים משקפיים, באלו אמצעים אתם מתכוונים לנקוט על מנת להביא אותו לחנות שלכם ולא לתת לו לבחור קודם בחנות מעבר לרחוב? האם הוא מודע לתעודות המעטרות את החדר הפנימי של האופטומטריסט? האם הוא רואה את המחיר הפצפון על המשקפיים במדפים?

התשובה: צבעים!

הצבע הנכון בחלון הראווה, בקיר החיצוני ובקירות הפנימיים, התמונות בהם תעשו שימוש, אלו יהוו מקור השפעה משמעותי על ההחלטות שלו. חשוב לדעת אלו צבעים מושכים את העין במקרה של תחום העיסוק שלכם, מה אופן הצביעה, ובאלו אלמנטים יש לעשות שימוש.

מה הצבע שלכם?
מגוון הצבעים הוא אינסופי, הבחירה בצבע מסוים איננה חד משמעית בכל התחומים, אם כי ישנם מצבים בהם בחירת הצבעים היא כן חד משמעית כמו חנות מזון מהיר - צהוב אדום (מקדונלד, בורגראנץ', ברגר קינג, שופר סל, יש, ויקטורי, כמעט חינם ועוד...).
במקרים בהם הצבע של תחום העיסוק שלכם אינו אחיד, הצבע הוא מה שמבדל אתכם מאחרים, הוא משדר את היתרון והייחודיות של העסק שלכם.
חברה המעוניינת למתג את עצמה כעבודה עברית למשל, טוב תעשה אילו תבחר בצבעים כחול-לבן, אלו צבעים שמיד מתקשרים לנו עם הדגל, בתת מודע, גם מבלי שחשבנו על זה באמת. חברה המעוניינת למשל, לעסוק בתחום הנטורופתיה טוב תעשה אם תעשה שימוש בצבעים כמו ירוק-חום, צבעים אלו משקפים את הטבע ואת האדמה, צבעים אלו עשויים לעורר את החיבור הפנימי של כל אחד מאתנו לצבעי העולם ולחשיבות הטבע. כך כל בית עסק חייב למצוא את הצבעים שלו.

אנו מקווים שהצלחנו להמחיש לכם במילים מועטות את חשיבות ומשמעות עולם הצבעים. ומזמינים אתכם לייעוץ אישי לעסק שלכם להתאמה המדויק של הצבעים לבית העסק, למקסום התדמית העסק והמכירות.

בהצלחה, טל איילון
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפון